• علوم و تحقیقات
  • علوم پزشکی

دو عضو هیات علمی دانشگاه رازی کرمانشاه در راستای دعوت همگانی برای احیای دریاچه ارومیه مسیر رفت و برگشت از این دریاچه تا دریاچه وان ترکیه به طول ۵۹۶ کیلومتر را با دوچرخه رکاب زدند.

دکتر مهدی کشمیری قائم مقام معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم، در امور فناوری و سرپرست دفتر سیاست گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری گفت: پژوهش‌های تقاضا محور و حلال مشکلات کشور، رویکرد اصلی وزارت علوم است که این، متفاوت با آنچه که امروز کشور آن را در حوزه آموزشی تجربه می‌کند، هست و باید به سمتی برویم که این پژوهش‌ها پاسخگوی نیازها باشد.

مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، پیش از ظهر سه‌شنبه هم‌زمان با هشتمین روز از ماه محرم، با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، جمعی از وزرا و معاونان رئیس جمهور و کارکنان دفتر و نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

دکتر منصورغلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی، دکتر خسرو سایوند را به سمت « سرپرست دانشگاه ملایر» منصوب کرد.

دکتر منصورغلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی، دکتر حسین پیری را به سمت « سرپرست دانشگاه بناب» منصوب کرد.

نمایندگان دانشجویان دکتری دانشگاه‌های مختلف کشور روز دوشنبه با حضوردر وزارت علوم، مطالبات و خواسته های آموزشی و دانشجویی دانشجویان دکتری را با دکتر مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی، دکتر مجتبی صدیقی، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان و مهندس ذوالفقار یزدان مهر، رئیس صندوق رفاه دانشجویان در میان گذاشتند.

مدیران و کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در هفتمین روز محرم در رثای سید وسالار شهیدان و در قالب هیات سینه زنی به عزدارای و سوگواری پرداختند.

تیم شداِکس(Shadx) از دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف موفق شد در مسابقات بین‌المللی و معتبر انستیتو هوانوردى و فضانوردى آمریکا (AIAA) رتبه سوم را به خود اختصاص دهد.

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر ضرورت استفاده از منابع و خدمات آموزشی و پژوهشی و کمک به دست اندرکاران برای رفع مشکلات جامعه تاکید کرد و گفت: دانشگاه‌ها باید در تولید کالای با کیفیت ایرانی و کیفی سازی آن و تامین قطعات مورد نیازبه بخش صنعت کمک کنند.

با حضوردکتر عبدالرضا باقری، قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مجتمع خوابگاهی فجر دانشگاه تبریزبه بهره برداری رسید.

نمایشگاه «الحیل» موزه ملی علوم و فناوری ایران در بخش «شیشه‌های جادوییِ» مسابقات بین‌المللی طراحی و ساخت آثار علمی ۲۰۱۸ چین، با استقبال بسیار مخاطبان روبرو و پس از بررسی هیئت داوران، به عنوان نمایشگاه برگزیده معرفی شد.

دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه شورای دانشگاه لرستان بر تلاش هرچه بیشتر برای رفع مشکلات رفاهی اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه‌ها تأکید کرد.

دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و دکترجمشید اسماعیلی مدیر کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم تحقیقات و فناوری ظهر امروز یکشنبه ازساختمان های اداری و آزمایشگاه و پژوهشگاه پارک علم و فناوری لرستان بازدید کردند.

تیم کوهنوردی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با همکاری تیم کوهنوردی دانشگاه لرستان به قله ۴۱۵۰ متری «سنبران اشترانکوه » در نزدیکی شهرستان ازنا صعود کردند.

دکتر حسین سیمایی صراف، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مسلما سیاست وزارت علوم الزام بر تشکیل دانشگاه‌های مردانه و زنانه نیست.

کلنگ ساخت تقاطع غیرهم‌سطح ورودی دانشگاه لرستان با حضور دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر زمین زده شد.

دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم صبح امروز (یکشنبه) در حاشیه افتتاح ساختمان مرکزی دانشگاه لرستان، با اشاره به تحقق ۴۰ درصدی اعتبارات دانشگاه‌های کشور، از جذب یک عضو هیئت ‌علمی به ازای هر ۲۵ دانشجو خبر داد.

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی در نشست استاندار و رئیس شورای اسلامی شهر تهران با روسای دانشگاه‌های تهران که به میزبانی این دانشگاه برگزار شد، بر لزوم همکاری بین شورای شهر، استانداری و دانشگاه‌های تهران تاکید کرد.

دکتر حسین سالارآملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی از سفر هیئت‌های بلندپایه از مقامات علمی و مسئولان دانشگاهی کشورهای آلمان، فرانسه و اتحادیه اروپا در هفته‌های آتی (ماه‌های سپتامبر و اکتبر ۲۰۱۸) در راستای گسترش همکاری‌های علمی بین‌المللی به کشورمان خبر داد.

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: دانشگاه ها باید مولفه های پیوست شغلی، ماموریتی و نیازهای منطقه ای را در برنامه های خود مورد توجه قرار دهند تا بتوان از سرمایه های علمی استفاده بهینه کرد.

دانشگاه حکیم سبزواری از روز یکشنبه ۲۵ شهریورماه میزبان اردوی تیم ملی دارت بزرگسالان ایران اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا- آقیانوسیه خواهد بود.

با موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، از سال تحصیلی ۹۸ - ۱۳۹۷ دوره دکتری ادبیات فرانسه با همکاری دانشگاه سوربن فرانسه در دانشگاه فردوسی برگزار می شود.

دکتر سیدخلاق میرنیا رئیس دانشگاه مازندران درنشست شورای این دانشگاه که با حضور دکتر محمدتقی نظرپور ، معاون اداری ، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم برگزار شد، گفت: دانشگاه مازندران در سال‌های متمادی، اندکی عقب ماندگی سنواتی دارد.

دکتر محمدتقی نظرپور، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در شورای دانشگاه مازندران گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که رغبت اعضای هیات علمی به فعالیت های پژوهشی افزایش پیدا کند تا درآمد اختصاصی دانشگاه ها نیز افزایش یابد.

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: از شرکت های دانش بنیان در مرحله تاسیس، صادرات محصول و توسعه بازار حمایت می کنیم و نرخ سود تسهیلات اعطایی در مرحله تاسیس فقط ۴ درصد است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نخستین هم‌اندیشی سراسری دبیران هیئت اجرایی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی که در محل دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد، بر لزوم جذب صالح‌ترین افراد در کسوت عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی تأکید کرد.

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حفظ بی طرفی و عدم جانبداری را که هم اکنون اعضای هیات های اجرایی جذب در بررسی پرونده های جذب اعضای هیات علمی مدنظر دارند، یک ضرورت مهم توصیف کرد.

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی، دکتر علیرضا حسینی را به سمت «سرپرست دانشگاه کوثر (ویژه خواهران)» منصوب کرد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و سیاستگذاری امور پژوهشی وزارت علوم با اشاره به اینکه تعداد زیادی از نشریات علمی کشور قابلیت ورود به نمایه های بین المللی دارند، گفت: یکی از اولویت های این دفتر ارتقای کیفیت نشریات و کمک به حضور آنها در عرصه های بین المللی است و نشریاتی که بتوانند در نمایه های بین المللی حضور یابند مورد حمایت قرار می گیرند.

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی، دکتر سید حجت هاشمی را به سمت «سرپرست دانشگاه صنعتی بیرجند» منصوب کرد.

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی، دکتر محمدرضا شیدائی را به سمت «سرپرست دانشگاه صنعتی ارومیه» منصوب کرد.

دکتر منصور غلامی، وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در حکمی دکترمحمدعلی دهقان را به مدت چهار سال در سمت ریاست دانشگاه ولیعصر رفسنجان (عج) ابقا کرد.

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در حکمی دکتر محمود نیلی را به مدت چهار سال در سمت ریاست دانشگاه صنعتی همدان ابقا کرد.

حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه دانشگاه‌ها موتور پیشران کشور به سمت قله‌های تمدن اسلامی هستند گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مجموعه‌ای از تربیت‌شدگان حوزه‌های علمیه است و هم‌نفس و هم‌دوش با فرهیختگان دانشگاهی در رساندن جامعه به قله‌های تمدن اسلامی حرکت می‌کند.

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی، دکتر حسین امین را به سمت« رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی داراب » منصوب کرد.

پیرو انتشار خبری با عنوان «کسی برای رئیس جمهور تره هم خورد نکرد»، از سوی یکی از رسانه ها و سایت های خبری در روزهای گذشته در خصوص بحث های مرتبط با دانشگاه جامع علمی کاربردی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توضیحات ذیل را جهت تنویر افکار عمومی منتشر کرد.

مرکز نوآوری پارک علم و فناوری استان گلستان به عنوان یکی از واحدهای اصلی اکوسیستم توسعه فناوری در این استان با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و استاندار گلستان افتتاح شد.

آیت ا... محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری خطاب به استادان دانشگاهی گفت: شما باید سنگ صبور دانشجویان باشید و راز موفقیت شما در رسالت خطیر خودتان همین است.

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امروز در آیین معارفه رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها که در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: پس از انقلاب شکوهمند اسلامی وظیفه تربیت نسل جوان فرهیخته و دانشمند برعهده دانشگاه‌ها نهاده شد که این وظیفه به‌خوبی محقق شده است.

دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در نشست روسای دانشگاهها، پژوهشگاهها و پارک های علم و فناوری کشور در دانشگاه علم و صنعت ایران با تأکید بر اینکه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، مدیریت مصرف انرژی را به طور جدی مدنظر قرار دهند، گفت: در سال جاری با برنامه‌ریزی و اقدامات اساسی در زمینه مدیریت سبز و مدیریت مصرف انرژی در ستاد وزارت علوم کاهش قابل توجهی در مصرف آب، برق و گاز صورت گرفته است

دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت‌هاى امنا و هیئت ممیزه مرکزی در نشست روسای دانشگاهها، پژوهشگاهها و پارک های علم و فناوری کشور در دانشگاه علم و صنعت ایران اظهار داشت: در شرایط فعلی دانشگاه ها به اقتضای تخصص های خود باید در راستای رفع معضلات جامعه راه حل و تحلیل ارائه کنند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام اینکه در حال حاضر قانون پیشگیری و مقابله با تقلب دانشگاهی در دستور کار قرار دارد، عنوان کرد: این قانون ۱ ماده واحده و ۹ تبصره دارد که در این ماده مسئولیت‌های مدنی و قضایی برای تقلب‌دهنده و استفاده شونده در نظر گرفته شده است.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با بیان اینکه در حال حاضر زیر ساخت مورد نظر وزارت علوم، توسعه علمی است، بر ضرورت ارتباط پارک‌های علم و فناوری با دانشگاه‌ها تاکید کرد.

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: در راستای ایجاد مرکز خدمات دانشجویی در دانشگاهها، اختیارات معاونان دانشجویی دانشگاهها در حوزه رفاهی افزایش می یابد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: برخلاف حوزه های آموزشی و پژوهشی که همه مسائل دانشجویی تقریبا پیش بینی شده و آیین نامه های آن روشن است؛ حوزه فرهنگ بطور مستمر در حال تغییر است که این پویایی دانشگاهها را با مسائل جدیدی روبه رو می کند که حل این مسائل فقط از طریق ابزار گفتگو و تفاهم امکان پذیر است.

صفحه در حال آماده سازی است

باز این چه شورش ست که در خلق عالمست باز این چه نوحه وچه عزا وچه ماتمست گر خوانمش قیامت دنیا بعید نیست این رستخیز عام که نامش محرمست

پروفسور کشکولی بعنوان یک درصد داوران برتر در حوزه مجلات پزشکی پزشکی اندکس شده دنیا در سال برگزیده شد. به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فن آوری؛ با توجه به تفکیک داوران برتر در کشورهای مختلف، در کشور ایران نیز به تفکیک داوران برتر اعلام شده اند که پروفسور کشکولی ، عضو هیت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، رتبه در کشور و دنیا در کل حوزه پزشکی بالینی راکسب کرد.

با توجه به روند رو به افزایش جمعیت سالمندان,

در نیمه اول سال 1397 در راستای ارتقاء اعضای محترم هیات علمی کارگاه هایی به شرح ذیل در مرکز آموزشی درمانی فیروزآبادی برگزار گردید:

در راستای هدف بزرگ تغییر در درمان و کنترل دیابت، واحد آموزش مرکز فیروزآبادی با همکاری مرکز تحقیقات و پیشگیری بیماری های قلبی عروقی و مشارکت شرکت نوونوردیسک پارس، در تارخ 18 شهریور 1397 اقدام به برگزاری برنامه یک روزه ی دیابت با امتیاز بازآموزی نمود.

طی حکمی از جانب دکتر کوهپایه زاده معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن تقدیر و تشکر از سرکار خانم دکتر مرضیه نجومی، جناب آقای دکتر علی کبیر به عنوان سرپرست مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه منصوب شدند.

از آنجایی که تغذیه با شیر مادر یک راه حل جهانی برای فراهم نمودن فرصت های برابر و شروع عادلانه زندگی برای تمام افراد است و این شیوه تغذیه: سلامت، رفاه و بقای زنان و کودکان را در سراسر جهان ارتقا می دهد، همزمان با هفته گرامیداشت شیر مادر در مرکز آموزشی درمانی فیروزآبادی، همایشی با عنوان مذکور در واحد آموزش- سالن اجتماعات در تاریخ 1397/5/13 برگزار گردید.

دکتر حامد اسدی شریف در گفتگو با اصحاب رسانه شهرستان اظهار داشت : به همشهریان عزیز این نوید را می دهم که کلیه امکانات سخت افزاری و متخصصین نیروی انسانی جهت انجام زایمان بی درد را در بیمارستان فراهم کردیم .

به اطلاع کلیه پذیرفته شدگان مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ناپیوسته، دکترای عمومی می رساند: سامانه ثبت نام اینترنتی ‏http://registration.iums.ac.ir جهت ثبت نام شما عزیزان تا تاریخ ۲ اردیبهشت ۹۷ باز خواهد بود . پس از ثبت نام و گرفتن فرم تاییدیه ثبت نام طبق فرایند اعلام شده در اطلاعیه قبلی در هفته آینده به دانشکده مربوطه مراجعه نمایید.

ششمین کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان روز دوشنبه مورخ 26/6/97 ساعت 10:00 صبح با حضور دکتر توکلی فرماندار محترم شهرستان ، دکتر غلامرضا عسگری مدیر شبکه بهداشت و درمان و سایر اعضای کارگروه در سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

قابل توجه دانشجویان تحصیلات تکمیلی گروه: با عرض سلام و احترام