• علوم و تحقیقات
  • علوم پزشکی

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم در حاشیه سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به استان چهارمحال و بختیاری گفت: دانشگاه‌های ایران هم اکنون پذیرای دانشجویان ۸۵ کشور دنیا در مقاطع مختلف تحصیلی هستند.

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر،معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ساماندهی موسسات آموزش عالی امر بسیار مهمی است و با توجه به اینکه برخی از این موسسات زیر خط استانداردهستند لازم است به استانداردهای لازم برسند و در این راستا نگاه ما باید نگاهی ملی و همه گیر باشد و از خرد جمعی در تصمیم گیری ها استفاده کنیم.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم مشارکت بیشتربخش خصوصی دربخش آموزش عالی در استان چهارمحال و بختیاری گفت: نسبت دانشجویان غیردولتی به دولتی در این استان ۳۰ به ۷۰ است که با پتانسیل مطلوب در استان ضروری است که از منابع و امکانات خصوصی و غیردولتی استفاده بیشتری شود.

دکتر مجتبی صدیقی،رئیس سازمان امور دانشجویان با ارسال پیامی موفقیت تیم های دانشجویان کشورمان در مسابقات پاورلیفتینگ دانشجویان جهان و بسکتبال دانشگاه های آسیا را تبریک گفت.

مهندس عسکری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه مدیریت فرهنگی یک پروژه مشارکتی است ، گفت: پیش نیاز این نوع مدیریت، آگاهی و مشارکت همه عناصر دانشگاهی از مسائل موجود و اهداف پروژه است.

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی دکتر محمود نیلی احمدآبادی را به مدت چهار سال در سمت ریاست دانشگاه تهران ابقا کرد.

آخرین داده‏ های مستخرج از معتبرترین پایگاه استنادی جهان بیانگر آن است که جمهوری اسلامی ایران توانسته است برای نخستین بار، در زمره ۱۵ کشور برتر دنیا از منظر تولید علم قرار گیرد.

در دیدار دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و داتوکو جعفر کوشعاری، دبیر کل سازمان «دی ۸» راه‌های گسترش همکاری علمی ایران با کشورهای عضو «دی ۸» و پایه‌ریزی اقتصاد دانشی در این کشورها را مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه ششم توسعه تلاش می شود در هر استان با توجه به مزیت های استانی و منطقه ای در حوزه های علم و فناوری برنامه ریزی شود.

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین چهلمین روز در گذشت مرحوم حجت الاسلام دکتر احمدی رئیس فقید سازمان سمت گفت: اعتلای دانشگاه ؛ توجه اساسی به علوم انسانی و همچنین توجه به فراهم سازی شرایط مناسب و بستر آسان برای انتقال معارف و علوم انسانی منبعث از منابع اسلامی به ویژه برای دانشگاهیان جزو دغدغه های همیشگی آن مرحوم بود.

دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر این وزارتخانه با اشاره به اینکه باید بستر ها را طوری فراهم کنیم تا منکرات به حداقل خود برسد، گفت: من معتقدم اگر مسئولان و دستگاه ها در مجموعه خود به وظایف شان به درستی عمل کنند، بیشترین تاثیر را در مقوله امر به معروف و نهی از منکر بر جامعه خواهند داشت.

در دیدار دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، عملکرد وزارت علوم و برنامه های آتی این وزارت در دولت دوازدهم مورد بررسی قرار گرفت.

قائم مقام وزیر علوم گفت: تحول به دانشگاه کار آفرین و پاسخگویی به نیازهای جامعه دو ماموریت جدید دانشگاههای کشور در شرایط جدید است که در کنار تربیت نیروی متخصص و تولید علم، چهار ماموریت اساسی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی را تشکیل می دهند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ضرورت دارد هریک از معاونت ها و ادارات کل ستاد وزارت علوم نسبت به تشکیل اتاق های فکر و کارگروههای مشورتی با حضور صاحبنظران و افراد مجرب اقدام کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست معاونان فرهنگی دانشگاه های منطقه یک آموزش عالی، نقش این دانشگاه ها را در ارسال پیام و تاثیر گذاری بر سایر مراکز آموزش عالی پر اهمیت ارزیابی کرد و گفت: دانشگاه های منطقه یک به دلیل نفوذ و تاثیرگذاری در سطح دانشگاه های کشور نقش الگوسازی و پیام فرستی به سایر دانشگاه ها را داشته و از این حیث پر اهمیت هستند.

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در احکام جداگانه‌ای روسای دانشگاه‌های بزرگ کشور را به عنوان «مدیر شبکه ملی جامعه و دانشگاه استان» منصوب کرد.

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی، دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم را به سمت «رئیس شورای هماهنگی کشوری و دبیر شورای سیاست‌گذاری شبکه ملی جامعه و دانشگاه» منصوب کرد.

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی، دکتر حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی را به سمت « عضو شورای هماهنگی کشوری شبکه ملی جامعه و دانشگاه » منصوب کرد.

دکتر مجتبی صدیقی،رئیس سازمان امور دانشجویان حمایت جدی و هدفمند از دانشجویان شاهد و ایثارگر را یکی از اهداف و سیاست‌های آموزش عالی در کشور توصیف کرد.

دبیر اجرایی گردهمایی مدیران کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از تقدیر از ۹۰ نفر از دانشجویان شاهد و ایثارگر درنشست مدیران کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی خبر داد.

دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در دومین نشست کارگروه «طراحی مدل جامع درآمدزایی دانشگاه‌ها و تنوع بخشی به منابع آموزش عالی»، خواستار مشارکت و ارائه راهکار از سوی دانشگاهیان به منظور تنوع‌بخشی به منابع آموزش عالی شد.

معاون حقوقی و امور مجلس ومعاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همراه جمعی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به منظور بازدید از مراکز آموزش عالی استان چهار محال و بختیاری روزهای ۲۶ و ۲۷ تیر ماه به این استان سفر می کنند.

مراسم اربعین حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر احمد احمدی رئیس فقید سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها (سمت)، صبح سه‌شنبه ۲۶ تیرماه در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: به دلیل تسهیل در فرایند جذب اعضای هیأت علمی، استانی شدن فرایند جذب در دستور کار وزارت علوم قرار گرفته است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت برگزار شد، با تأکید بر توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با برخورداری از روحیه انقلابی و مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزیِ مسئولان و همکاری و همراهی آحاد مردم، شرایط و الزامات استمرار پیشرفت و حرکت پر شتاب به سمت اهداف را بیان کردند.

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: برنامه اصلی وزارت علوم برای بین المللی سازی دانشگاه ها و افزایش جذب دانشجویان خارجی، ارائه تسهیلات به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در جذب این دانشجویان است و در این راستا تا کنون ۱۱ مرکز کنسولی و ۱۴ مرکز آموزش زبان فارسی در دانشگاه های مختلف کشورایجاد و راه اندازی شده است.

دکتر محمدرضا آهنچیان مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برگزاری دوره‌های مهارت‌افزایی در مرحله نخست فقط در دوره کارشناسی صورت می‌گیرد و در این مرحله، دوره‌های دیگر تحصیلی در اولویت ما نیستند.

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، با صدور حکمی، دکتر جلال رضایی نور را به سمت «سرپرست دانشگاه صنعتی قم» منصوب کرد.

تیم پاورلیفتینگ دانشجویان ایران در سومین دوره رقابت های پاورلیفتینگ قهرمانی دانشجویان جهان، به عنوان سومی رسید.

روسای دانشگاههای سطح یک ایران و ترکیه به منظور توسعه همکاری های علمی و آموزشی میان دو کشور طی نشستی در شهر استانبول گرد هم آمدند.

بیست‌ و‌ ششمین گردهمایی مدیران امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های سراسر کشور با شعار «عزتمندی و توانمندسازی»، ۲۵ و ۲۶ تیرماه سال جاری، در تالار علامه امینی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران و باغ موزه نگارستان برگزار می‌شود.

آئین معارفه دکتر محمدتقی نظرپور به عنوان نماینده وزیر علوم در هیئت مرکزی گزینش، با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، اسدالله وطنی دبیر هیئت عالی گزینش و دکتر عربی مدیر کل هیئت مرکزی گزینش کارکنان وزارت علوم برگزار شد.

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی، دکتر عزیزاله حبیبی را به سمت «سرپرست دانشگاه خوارزمی» منصوب کرد.

دانشگاه گیلان میزبان نشست مشترک مجمع نمایندگان استان گیلان درمجلس شورای اسلامی و رؤسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان با محوریت بحث و تبادل نظر درخصوص مسائل و مشکلات آموزش عالی و چگونگی کمک نمایندگان استان برای رفع مشکلات موجود بود.

دکترمحمدرضا عارف رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نشستی با حضور مهندس جعفرزاده نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی، اعضای هیأت رئیسه و جمعی از رؤسای دانشکده های دانشگاه گیلان تاکید کرد که این دانشگاه از جایگاه، موقعیت و ظرفیت ویژه و بالایی در توسعه ارتباطات علمی بین المللی برخوردار است.

در دومین روز رقابت های پاورلیفتینگ دانشجویان جهان دو مدال طلا و یک نقره برای دانشجویان ایران به دست آمد.

دو تیم دانشجویان دختر و پسر ایران به جمع هشت تیم برتر چهارمین دوره رقابت های بسکتبال ۳در۳ دانشجویان آسیا راه یافتند.

نوید یزدانی با کسب مدال نقره ،تیم دانشجویان ایران را صاحب اولین مدال در مسابقات قهرمانی پاورلیفتینگ دانشجویان جهان کرد.

دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آیین جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) گفت: شما دانش آموختگان در دانشگاه تجربیات و سرمایه هایی را به دست آوردید که بهترین این سرمایه ها ، کسب علم و دانش است.

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جمع مسئولان مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین گفت: اگر مراکز آموزش عالی در ارتباط تنگاتنگ با مراکز صنعتی باشند می‌توانند دانش‌آموخته‌های موفق‌تری تحویل جامعه دهند.

دکترمجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در شورای دانشگاه بجنورد گفت: باید ساز و کارهای تشویقی برای جذب نخبه ها به داخل کشور فراهم کرده و از گردش فکری آنان استفاده کنیم.

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه "کاهش تعداد مراکز آموزش عالی سیاست وزراتخانه است و این امر به معنای منحل شدن مراکز نیست"، بر ضرورت تجمیع و تقویت، هم‌گرایی و هم‌افزایی مراکز آموزش عالی تاکید کرد .

دکتر محمدرضا رضوان طلب، رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، در جلسه ۳۱۸ شورای اسلامی شدن دانشگاهها و مراکز آموزشی که با حضور دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و به ریاست دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد، با رای اعضا به عنوان دبیر هیأت مرکزی جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم منصوب شد.

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نامه‌ای به دکتر محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، افزایش اعتبارات متمرکز این وزارتخانه از جمله ابلاغ ۳۵۰۰ میلیارد ریال برای پرداخت پاداش پایان خدمت اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی را خواستار شد.

تیم پاور لیفتینگ دانشجویان به منظور شرکت در رقابت‌های قهرمانی دانشجویان جهان، تهران را به مقصد جمهوری چک ترک کرد .

دهمین همایش بین المللی مدیریت بیمارستانی تاریخ 7 لغایت 8 مرداد ماه 97 در مرکز همایش های رازی برگزار می شود.

اعضای هیئت علمی گروه علوم و اعصاب دکتر محمد تقی جغتایی دکتر علی شهبازی اعضای هیئت علمی مهندسی بافت و گروه علوم سلولی کاربردی

به گزارش روابط عمومی مرکز : اردوی تفریحی پارک بانوان(بهشت مادران) به مناسبت ولادت حضرت معصومه (ص)در تاریخ 24 تیر 1397 بر گزار شد.

به گزارش رابط عمومی دانشکده پزشکی : راند بالینی اخلاق حرفه ای روز یکشنبه 31 تیر ماه ساعت 9-8 در سالن کنفرانس مرکز مطهری برگزار میشود .

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی؛ مدیر دفتر توسعه آموزش دانشکده، کارگاه های توانمندسازی اعضای هیأت علمی در مرداد ماه سال 1397 را به شرح زیر اعلام کرد. کارگاه پژوهش در آموزش با تدریس دکتر کبیر: 1397/5/7 کارگاه SPSS 2 با تدریس دکتر دباغیان: 1397/5/13 کارگاه Bedside Teachin با تدریس دکتر سلطانی: 1397/5/27

قابل توجه اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی گرامی: مرکز تحقیقات مدیریت و اقتصاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در نظر دارد کارگاه آموزشی با عنوان هزینه اثربخشی با استفاده از نرم افزار TreeAge را با حضور آقای دکتر محسن رضایی از دانشگاه Exeter در تاریخ ۱۳۹۷/۰۵/۰۲ لغایت ۱۳۹۷/۰۵/۰۳ در مرکز آموزش مجازی برگزار نماید.

کارگاه ۵ روزه روش تحقیق کمی و کیفی، ازبیست و سوم تیر لغایت بیست و هفتم تیر ۱۳۹۷ در دانشکده پرستاری و مامایی برگزار شد. این کارگاه با سخنرانی دکتر نورالدین محمدی؛ عضو هیات علمی دانشکده، دکتر منصوره اشقلی فراهانی مدیر گروه، گروه آموزشی داخلی و جراحی و دکتر ...

مقطع تحصیلی پزشکی عمومی : روزانه ...

به نام خدا اطلاعیه اعطای جایزه های تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد برتر کشور در سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ بنیاد ملی نخبگان بر اساس آیین نامه اعطای جایزه های تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد برتر»، تسهیلات ویژه ای از قبیل راتبه دانشجویی، اعتبار آموزش یاری/ پژوهش یاری/ ...

قابل توجه دانشجویان دکترای تخصصی علوم تشریحی (آناتومی): برنامه اعلام شدۀ ژورنال کلاب دانشجویان دکترای تخصصی علوم تشریحی (آناتومی) گروه به قرار زیر می باشد:

دکتر سام زراعتیان نژاد دوانی مدیر گروه جراحی قلب باز دانشگاه و سرپرست واحد فراهم اوری اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی ایران همراه با اقای دکتر یزدان شفی خانی کوردیناتور ارشد و دستیار دکتر زراعتیان ضمن اعلام این خبر گفتند: در طی این عمل توده کاملا چسبیده به دریچه بین دهلیزی بطنی سمت چپ بیمار خانم سی هشت ساله با موفقیت برداشته و ترمیم دریچه بدون نیاز به تعویض با دریچه مصنوعی با موفقیت انجام شد .