• علوم و تحقیقات
  • آزمون های سراسری
  • علوم پزشکی

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز یکشنبه در حکمی "دکتر مصطفی مطلبی" را به سمت "سرپرست پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری" منصوب کرد.

دکتر مجید متقی طلب، رئیس پارک علم و فناوری گیلان و دبیر هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار، گزارش جامعی از روند برگزاری این نمایشگاه ارائه کرد و گفت: در نمایشگاه امسال تعداد ۷۱ قرارداد به ارزش ۲۰۹۱ میلیارد ریال منعقد شده است.

رئیس ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری با تاکید بر رعایت استانداردهای ملی و بویژه استانداردهای بین المللی محصولات فناورانه بر ضرورت صادرات و حضور شرکت های دانش بنیان در بازار جهانی تاکید کرد.

همزمان با اختتامیه هجدهمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری و فن بازار که با حضور وزیر علوم در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد ؛ غرفه های برتر این نمایشگاه معرفی شدند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، با بیان اینکه «ایده‌ها و طرح‌های فناورانه راهگشای توسعه همه جانبه در کشور» است، تأکید کرد: لازمه دستیابی به توسعه، کارآفرینی و اشتغال، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی محققان و نوآوران، اعتماد به آنها و ایجاد فرصت و حمایت از این مجموعه توانمند علمی است.

دبیر فن بازار جمهوری اسلامی ایران در باره نقش شرکت های دانش بنیان در اقتصاد مقاومتی گفت: اصل اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه اقتصاد باید دانش‌بنیان باشد، زیرا بحث مربوط به درون‌زا بودن رکن اساسی این ماجراست.

معاون وزیرعلوم و رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران گفت: فعالیت‌های نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار افزایش مطلوبی نسبت به سال گذشته دارد و از نظر پروژه‌های ارائه شده تنوع خوبی مشاهده می‌شود، افزون بر آن پروژه‌‌ها تکراری نیستند و نوآوری در آنها دیده می‌شود.

رئیس هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در بازدید از هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار گفت: این نمایشگاه نقش زیادی در معرفی نتایج طرح‌های پژوهشی، تحقیقاتی و تجاری‌سازی‌ آنها دارد.

در راستای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری در تولید علم و فناوری و تحقیق اقتصاد دانش بنیان،۲۰ طرح خاتمه یافته و موفق شرکت های دانش بنیان مورد حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی قرار گرفتند.

مدیرعامل شرکت مهندسی توسعه شهر پایدار گفت: بر اساس سیاست های کلان درخصوص صرفه جویی مصرف انرژی فعالیت خود را شروع کردیم.

طرح پانسمان هیدروژل ورقه‌ای طبا درم که توسط دانشگاه صنعتی امیرکبیر طراحی و ساخته شده، در هجدهمین نمایشگاه دستاورد های پژوهش و فناوری و فن بازار در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته است.

دستگاه میکروسکوپ اتوماتیک که توسط دانشگاه صنعتی شریف طراحی و ساخته شده، در هجدهمین نمایشگاه دستاورد های پژوهش و فناوری و فن بازار در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته است.

دستگاه وکیوم فورمینگ که توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی طراحی و ساخته شده در هجدهمین نمایشگاه دستاورد های پژوهشی و فناوری و فن بازار در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته است.

دستگاه اگزوکوپتر که توسط مرکز کیفیت اندیشی نوآور وابسته به دانشگاه جامع علمی کاربردی طراحی و ساخته شده است در هجدهمین نمایشگاه دستاورد های پژوهش و فناوری و فن بازار در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته است.

دستگاه ترانس های تری دی با هسته آمور که توسط پارک علم و فناوری خراسان رضوی ساخته شده است در هجدهمین نمایشگاه دستاورد های پژوهش و فناوری و فن بازار در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته است.

دکتر منصور غلامی در بازدید از بخش ها و زیرمجموعه های مختلف حوزه معاونت اداری،‌ مالی و مدیریت منابع وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری بر "لزوم ثبت تجربه های موفق و مستندسازی دقیق فعالیت های انجام شده" در این حوزه تاکید کرد.

خودروی کارتینگ برقی که در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان طراحی، و تولید شده است در غرفه فناوری های منتخب هجدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری به نمایش گذاشته شد.

در هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازارکشور از« سامانه هوشمند مدیریت مصرف آب» وبهره برداری از شبکه آبرسانی و آبیاری که توسط محققان دانشگاه صنعتی اصفهان ساخته شده است رونمایی شد.

معاون آموزشی وزارت علوم توجه بیشتر به حوزه بین الملل را یکی از اولویت های آتی دانشگاه پیام نور عنوان و تاکید کرد: با توجه به پتانسیل عظیمی که در این دانشگاه پیام وجود دارد، بهتر از همیشه می‌تواند در عرصه بین المللی سازی آموزش عالی ورود کند و به صورت غیرحضوری به کشورهای هدف که به آموزش ما نیاز دارند، خدمات علمی و آموزشی ارائه کند.

دکتر عسکریان ابیانه در نشست مشترک با هیئت رئیسه دانشگاه اراک، بر ضرورت بهره‌‎مندی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از ۳ درصد بودجه استانی تأکید کرد.

در حاشیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار از نسخه نهایی و توسعه یافته سامانه ارزیابی و نظارت بر پروژه های اقتصادی مقاومتی (سانپا) طرح فناورانه پارک علم و فناوری استان کرمان رونمایی شد.

همزمان با برگزاری هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و با حضور دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، از طرح راکتور شیمیایی گرما، محصول فناورانه سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران رونمایی شد.

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با ارائه محصولات و تولیدات فناورانه نوین خود گام‌های مؤثری در شکوفایی اقتصاد دانش‌بنیان برداشته و در هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری از دو فناوری شرکت‌های مستقر در این شهرک، رونمایی شد.

در سومین روز از هفته پژوهش و فناوری، سامانه ملی کارآموزی باهدف تسهیل در جایابی دانشجویان متقاضی دوره‌های کارآموزی در صنعت، با حضور رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت راه‌اندازی شد.

محققان موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی برای نخستین بار در کشور موفق به تولید دستگاه پاستوریزاتور غیر حرارتی با فرآیند فشار بالا شدند.

از طرح صفحه پلیمری سدگر اشعه ایکس در هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری رونمایی شد.

در چهارمین روز از هفته پژوهش و فناوری و سومین روز از برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری در محل نمایشگاههای بین المللی تهران ، رایزنان علمی چندین کشور اروپایی و آسیایی از این نمایشگاه بازدید کردند.

بذر گندم تولید شده توسط شرکت پیشگامان آذر زرکشت ایرانیان از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان اردبیل، به عنوان یکی از دستاوردهای پژوهشی برگزیده در هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار ملی، توسط وزیر علوم رونمایی شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: هنر و ادبیات مقاومت نقش موثری در انتقال ارزش های ایثار و مقاومت و آموزه های دینی به نسل جدید دارد.

دکتر مسعود برومند در مراسم تجلیل از برگزیدگان سومین جشنواره شناسایی و توانمندسازی ایده‌های برگزیده، بر ضرورت ایجاد شرایط و بسترهای لازم برای تجاری سازی ایده های برتر تاکید کرد.

در نشست سالانه مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور که به همت دفتر ارتباط با صنعت وزرات علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، از چهار وزارت خانه برتر در ایجاد تعامل بین صنعت و دانشگاه تقدیر شد.

سالن ورزشی چند منظوره برای مجتمع خوابگاهی علم الهدی دانشگاه شهید چمران اهواز با حضور دکتر مسعود شمس بخش، مشاور وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در مراسمی به بهره برداری رسید.

در دومین روز از هفته ملی پژوهش و فناوری، همایش مدیران ارتباط با صنعت دانشگاهها و پژوهشگاهها با حضور رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و معاونان پژوهشی وزارتخانه های علوم، نفت و صنعت ، معدن و تجارت در محل نمایشگاههای دائمی تهران برگزارشد.

دکتر مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، نقش پژوهشگران، ایده پردازان و فناوران در پیشبرد برنامه های توسعه علمی و فناوری کشور را "بااهمیت" توصیف و تاکید کرد: برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری و جشنواره های جانبی آن گامی بلند در جهت معرفی دستاوردهای مهم حوزه علم و فناوری به جامعه و نخبگان کشور و تقدیر از تلاشگران این عرصه به شمار می رود.

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز چهارشنبه در حکمی دکتر محمدرضا زمانی را به سمت "سرپرست دانشگاه پیام نور" منصوب کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری از توجه و حمایت های وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از بحث اکوسیستم نوآوری قدردانی و خاطرنشان کرد: ایجاد اکوسیستم نوآوری در کشور تنها راه جذب و مشارکت نخبگان و دانشجویان غیرمقیم به شمار می رود.

همزمان با آیین گشایش هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار ملی و با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، از ۶۴ دستاورد پژوهشی و فناوری منتخب مراکز دانشگاهی و پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد، مؤسسات تحقیقاتی و شرکت‌های دانش‌بنیان رونمایی شد.

دبیر هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار از مشارکت و حضور ۱۹۳ مرکز در نمایشگاه امسال خبر داد و گفت: در نمایشگاه،‌ ۸۶ دانشگاه، ۲۰ پژوهشگاه، ۱۹ مرکز رشد، ۱۵ سازمان اجرایی، ۱۵ شرکت خصوصی و ۵ موسسه آموزشی غیر انتفاعی در نمایشگاه دستاورد های پژوهش و فناوری حضور دارند.

دکتر عبدالرضا باقری، قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: اصلاح آیین نامه ترفیع اعضای هیات علمی در اختیار هیات امنای دانشگاه ها است و دانشگاهها می توانند این آیین نامه به گونه ای اصلاح کنند که اعضای هیات علمی فعالیت های علمی خود متناسب و در مسیر حل مشکلات جامعه سوق دهند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از تجاری سازی ۵۰ درصد از محصولات فناورانه پارک های علم و فناوری و مراکز رشد کشور خبر داد و تاکید کرد: با توجه به فعالیت قابل توجه و رو به رشد شرکت های دانش بنیان در کشور، لازم است در راستای توسعه پرشتاب علم و فناوری در ایران، این شرکت ها و پارک های علم و فناوری و مراکز رشد مورد حمایت ویژه دستگاه ها قرار گیرند.

دکتر حسین عسکریان ابیانه معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، در نشست با اعضای ستاد بازسازی مناطق زلزله زده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از تدوین و تصویب نقشه راه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده غرب کشور خبر داد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: دانشگاهها و پارک‌های علم وفناوری درهای خود را به‌روی دانش آموزان باز کنند و با همکاری ادارات آموزش و پرورش مناطق، برنامه بازدید دانش آموزان از این مراکز را در دستور کار قرار دهند.

تازه ترین ویرایش ۲۰۱۷ رتبه‌بندی جهانی دانشگاهی «گرین‌متریک» درباره توسعه پایدارنشان می دهد که، از میان ۶۱۹ موسسه ارزیابی شده در سطح بین المللی، ۱۰ موسسه ایرانی در فهرست سبزترین‌های جهان جای گرفته‌اند.

دکتر علی معتمدزادگان، رییس پارک علم وفناوری مازندران از رونمایی یک محصول جدید فناورانه در حوزه پزشکی با حضور دکترمنصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد.

دکترمسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در آیین معارفه سرپرست دانشگاه فنی وحرفه‌ای گفت: بهترین ابزار کشور برای ایجاد اشتغال پایدار، گسترش آموزش های مهارتی است.

کتر کریمی: باید هرچه زودتر به اصل ماموریت دانشگاه بازگردیم

مراسم تکریم و معارفه روسای دانشکده دندانپزشکی برگزار شد / دکتر کریمی زمان کوتاه مدیریت را فرصتی برای خدمت به علم، تحقیق، مردم و دانشجویان دانست

مراسم تکریم و معارفه روسای جدید بیمارستان شریعتی برگزار شد / دکتر کریمی، بر ضرورت رشد متوازن بیمارستان ها تاکید کرد

محققان دانشگاه علوم پزشکی تهران اولین نرم‌افزار کنترل پرفشاری خون در کشور را تولید کردند

نکوداشت دکتر محمود معتمدی استاد پیشکسوت گروه ارتوپدی در مجتمع بیمارستانی امام خمینی( ره)

تکریم و معارفه معاون و مدیران پیشین و جدید مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

موفقیت مدیریت امور مالی دانشکاه در کسب گواهی نامه طرح های برتر اقتصاد مقاومتی

دیدار وزیر بهداشت ورئیس دانشگاه با دکتر علیرضا مردانی جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس

نشست خبری فعالیت‌های دانشگاه در خصوص کالاهای آسیب‌رسان با محوریت دخانیات برگزار شد

ارتقاي مرتبه دانشگاهي 19 عضو هيئت علمي در دویست و سی و ششمین جلسه هیئت ممیزه دانشگاه

جلسه نقد و بررسی چهارمین جشنواره دانشجویی ابن سینا با حضور دانشجویان فعال فرهنگی و تشکل های مختلف دانشجویی برگزار شد

گزارش عملکرد معاونت بین الملل دانشکده پرستاری و مامایی با حضور معاون بین الملل دانشگاه

رییس دانشکده پیراپزشکی بر ضرورت جذب منابع از خارج از دانشگاه با توحه به ظرفیت های گروه علوم آزمایشگاهی تاکید کرد

در مقاومت آنتی بیوتیکی نه تنها بیماران، بلکه افراد سالم جامعه هم ضربه می خورند. باکتری های مقاوم به سرعت بین اعضای خانواده، همکلاسی ها و همکاران گسترش می یابد و سلامت افراد جامعه با گونه های بیماریزای جدیدی که به سختی و با هزینه زیاد درمان می شود، تهدید خواهد شد.

پزشک ایرانی نایب رییس فدراسیون جهانی طب سوزنی شد

عمل موفقیت آمیز تعویض دریچه آئورت به روش بسته (TAVI) برای اولین بار در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

معاون بین الملل دانشگاه: هدف اصلی بین المللی سازی ارتقای کیفیت آموزش، پژوهش و خدمات دانشگاه است

برگزاری جلسه بررسی و تصمیم گیری برنامه ثبت سرطان با حضور معاون بهداشت

راه اندازی واحد نورویورولوژی در درمانگاه فوق تخصصی دیابت پژوهشگاه

برگزاری اولین جلسه کانون فعالیت های جهادی دانشگاهیان در محل معاونت اجتماعی فرهنگی

برگزاری دومین کمیته دانشگاهی مدیریت خطاهای پزشکی در معاونت درمان

با حضور معاون امور اجتماعی و فرهنگی دانشگاه جشن میلاد و روز دانشجو در دانشکده فناوریهای نوین پزشکی برگزار شد

انتصاب دكتر وحید چنگیزی به عنوان رئیس دانشکده پیراپزشکی/ قدردانی رئیس دانشگاه از دکتر صفدری

نخستین نشست رییس دانشگاه با روسای بیمارستان‌ها/ دکتر کریمی: کارکنان دانشگاه نباید دغدغه دستیابی به حقوق اولیه خود را داشته باشند

دکتر دلاوری: اولویت‌های معاونت بهداشت، پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر، بهداشت روان، محیط و آموزش است

اولین پیوند موفق ریه در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال 96 انجام شد

جلسه نقد و بررسی چهارمین دوره جشنواره دانشجویی ابن سینا با حضور معاون دانشجویی فرهنگی

با حضور رییس دانشگاه از 22 سال خدمات ارزنده دکتر معینی تقدیر شد

چهارمین همایش بزرگداشت روز حسابدار در حوزه مدیریت امورمالی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد