• علوم و تحقیقات
  • Error

در جلسه‌ای با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، از خانواده‌های شهدا و ایثارگران حوزه ستادی وزارت علوم تجلیل شد.

رقابت‌های تیراندازی قهرمانی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش‌عالی سراسر کشور به میزبانی دانشگاه تهران برگزار و با معرفی نفرات برتر به پایان رسید.

ثبت‌نام در فراخوان جذب اعضای هیات علمی، تا پایان روز سه‌شنبه ۹ آذرماه سال جاری، برای بار دوم تمدید شد.

معاونین و اعضای سازمان بسیج اساتید کشور نظرات و پیشنهادات خود را در نشست هم‌اندیشی شورای مرکزی بسیج اساتید کشور در حضور وزیر علوم مطرح کردند.

در نشست تبیین برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری که با حضور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم برگزار شد، تقویم زمانی و عناوین هفته پژوهش و فناوری سال ۱۴۰۰ اعلام شد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با اشاره به ضرورت افزایش درآمدهای اختصاصی دانشگاه‌ها،کاهش وابستگی آنها به بودجه دولتی را یکی از برنامه‌های اصلی وزارت علوم عنوان کرد و گفت: باید با سوق دادن دانشگاه‌ها به سمت خلق ثروت از علم، به تدریج، این وابستگی را کم کنیم و بتوانیم کارنامه قابل قبولی در این زمینه ارائه دهیم.

آیین تکریم دکتر کوروش نوذری رئیس سابق و معارفه دکتر حشمت‌اله علی‌نژاد سرپرست دانشگاه مازندران با حضور معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان برگزار شد.

اداره کل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان، با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد؛ بررسی درخواست‌های اخذ معافیت تحصیلی خارج از کشور در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری به صورت الکترونیکی انجام می شود.

دکتر حسین سالار آملی رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دیدار با سفیر ویتنام، بر توسعه همکاری های علمی میان دو کشور در حوزه های دانشگاهی و علم و فناوری تاکید کرد.

رئیس سازمان امور دانشجویان در دیدار با نصیر عبدالمحسن عبدالله، سفیر عراق در ایران با اشاره به ارتباطات نزدیک بین ایران و عراق، گفت: امروزه ما در تمام زمینه‌ها این نزدیکی را احساس کرده و مسائل عراق را مسئله خودمان می‌دانیم و باورمان این است که ما برادر دینی هستیم و نسبت به برقراری ارتباط و رفع مشکلات متقابل آمادگی داریم.

مشاور وزیر علوم و سرپرست حوزه وزارتی در آیین معارفه سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری اظهار داشت: یکی از برنامه‌ها و رویکردهای مهم وزارت علوم و دانشگاها در کنار توسعه علمی و فناوری، تربیت دانشجویانی در تراز انقلاب اسلامی و جامعه مهدوی است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اجرایی مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، از تمدید فرصت ثبت‌نام متقاضیان شرکت در فراخوان جذب هیات علمی سال ۱۴۰۰ تا ششم آذرماه سال جاری خبر داد.

معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان در نشست با جمعی از دانشجویان بین‌المللی شاغل به تحصیل در ایران گفت: مسئولان وزارت علوم بر حل مشکلات دانشجویان بین‌المللی شاغل به تحصیل در ایران اهتمام جدی دارند و سازمان امور دانشجویان پیگیر این مشکلات است.

سرهنگ پاسدار وحید تیموری، مسئول سازمان بسیج ادارات و کارمندان تهران بزرگ با صدور حکمی، دکتر «جعفر جعفری» را به مدت دو سال به عنوان فرمانده پایگاه بسیج کارکنان ستادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (پایگاه شهید ادایی) منصوب کرد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، با صدور حکمی، دکتر «محمد افکانه » را به عنوان «مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی» منصوب کرد.

در راستای استفاده از خرد جمعی برای خدمت‌رسانی بهتر به جامعه ایثارگران دانشگاهی، اتاق فکر شاهد و ایثارگر وزارت علوم که یکی از اتاق‌های فکر ۱۵ گانه این وزارت است؛ به عنوان اولین اتاق فکر، نخستین جلسه خود را به صورت ترکیب حضوری و مجازی برگزار کرد.

مرکز خانواده و ازدواج و مرکز مشاوره دانشگاه دامغان با حضور دکتر علی خطیبی معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ریاست دانشگاه و جمعی از مسئولین شهرستان افتتاح شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم امروز صبح در آیین استقبال از خانواده شهید تازه احراز هویت شده دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان، شهید مهدی تحویلیان گفت: شهدا به تاریخ جهت می دهند.

رییس سازمان سنجش در همایش ملی سنجش علمی و آزمون‌های ورودی آموزش عالی گفت: نظام سنجش و پذیرش دانشجوی ما در دنیا مشابهی نداشته، البته شاید در بخش‌هایی شبیه باشد.

مشاور وزیر علوم در امور علمی، تحقیقاتی و فناوری از تشکیل ۱۵ اتاق فکر؛ هر کدام با فعالیت تخصصی در حوزه‌ای خاص در وزارت علوم خبر داد و گفت: این اتاق‌های فکر با حضور نخبگان، مدیران با تجربه و جوانان، در موضوعات مختلف تصمیم‌سازی کرده و به وزیر علوم و مدیران وزارت نظر کارشناسی ارائه می‌کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با ارسال نامه‌ای خطاب به رؤسای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور، دستورالعمل اجرایی دهمین جشنواره ملی رویش را ابلاغ کرد.

دبیرخانه مرکزی جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران، مستقر در معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای شناسایی و انتخاب دبیر بیست و چهارمین دوره این جشنواره از میان دانشجویان واجد شرایط، اقدام به انتشار فراخوان کرد.

سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان گفت: سیاست جدید و مهمترین برنامه دفاتر مشاوره و سلامت دانشگاه ها تاکید بر پیشگیری خواهد بود.

رئیس موسسه علوم و پایش علم و فناوری (ISC)، با اشاره به اینکه اخیرا فهرست‌های مختلفی در رسانه‌ها با نام فهرست پژوهشگران برتر استنفورد منتشر شده است گفت: فهرست منتسب به استنفورد، تنها فهرست پژوهشگران پر استناد نیست. برخی از پایگاه‌های اطلاعات علمی و سامانه‌های استنادی نیز فهرست‌های درصدی از نویسندگان و موسسات برتر ارائه می‌کنند. نکته مهم در خصوص این ارزشگذاری‌ها این است که این فهرست‌ها جامعیت و مانعیت کافی ندارند.

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان کشور و خانم میرلا کارمن گرکو سفیر رومانی در تهران به منظور گسترش ارتباطات علمی، فناوری بین ایران و رومانی دیدار و گفت و گو کردند.

رئیس امور آموزش عالی، تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه این سازمان با جدیت پیگیر درخواست‌های دانشگاه‌ها برای فراهم کردن شرایط مالی دانشگاه‌ها به منظور از سرگیری آموزش حضوری است، گفت: سازمان برنامه و بودجه پشتیبان آموزش عالی است. نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به اینکه وزارت علوم و دانشگاهیان بهترین مشاوران مجلس شورای اسلامی هستند، خواهان تشکیل کارگروه علمی و مشورتی به منظور اصلاح ساختار بودجه در وزارت علوم شد.

مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد؛ پاسخگویی به سوالات متقاضیان جذب هیات علمی در ساعات اداری روزهای پنج‌شنبه و جمعه تا پایان آبان‌ماه سال جاری توسط کارشناسان این مرکز ادامه دارد.

دکتر بسام بشیر ابراهیم وزیر آموزش عالی و پژوهش‌های علمی جمهوری عربی سوریه و هیات همراه در بازدید از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، توانمندی‌های این سازمان را در حوزه پژوهش و فناوری تحسین کرد.

دکتر حسین سالار آملی رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در آیین افتتاح «مرکز تحقیقات بین المللی اکوسیستم کاسپین» که صبح امروز (سه شنبه) به صورت مجازی برگزار شد، پیشنهاد تشکیل «کمیته مشترک همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری ایران و چین» را ارائه کرد.

مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه تاکنون ۶۹ دانشگاه و پژوهشگاه سامانه ساجد را نصب کرده و به بهره‌برداری رسانده‌اند،‌ گفت: با پیگیری‌های انجام شده مشکلات مالیات و بیمه قراردادهای ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه مرتفع شده است.

آئین نکوداشت پروفسور ثبوتی، فیزیکدان جهانی با حضور اهالی فرهنگ و هنر کشور در چهارمین برنامه تماشای خورشید برگزار شد و همگی بر این مهم تاکید کردند که وی به رغم طی کردن درجات علمی، زادگاهش را فراموش نکرد و به ارتقای شهر خود اهتمام داشت.

زمان دریافت آثار پژوهشی سیزدهمین جشنواره بین‌‌المللی فارابی؛ ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی تا پایان آبان ماه سال جاری تمدید شد.

هشتمین دورۀ آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا)، برگزار می‌شود.

مسابقات شطرنج آنلاین قهرمانی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های کشور با قهرمانی مهدی غلامی اوریمی و سیده ملیحه احمدی قهرمان به پایان رسید.

معاون برنامه‌ریزی و اجرایی مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم از آغاز فراخوان جذب اعضای هیات علمی، از روز دوشنبه ۱۷/‏۰۸/‏۱۴۰۰‬ خبر داد و گفت: این فراخوان تا پایان آبان‌ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

دبیر شانزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی با اعلام برگزاری آئین اختتامیه این جشنواره در روزهای ۲۶ و ۲۷ آبان ماه گفت: طرح‌های نوآورانه‌ای درمراحل نیمه نهایی و نهایی این جشنواره پذیرفته شده‌اند که قابلیت تجاری‌سازی داشته باشند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، با صدور حکمی؛ دکتر «علی قسمتی تبریزی» را به عنوان «سرپرست دفتر حقوقی» منصوب کرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دیدار با اعضای هیات رئیسه دانشگاه علامه‌ طباطبایی بر اهمیت تولید متن و منابع درسی روزآمد، کارآمد و بومی شده توسط اساتید دانشگاه‌ها تاکید کرد.

خوابگاه دانشجویی دخترانه دانشگاه گیلان با حضور دکتر هاشم داداش پور معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان ، رئیس صندوق رفاه دانشجویان و مدیران استانی و دانشگاهی با ظرفیت ۳۰۲ نفربه بهره‌برداری رسید.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: مراکز رشد و پارک‌های علم وفناوری بستری مناسبی هستند که در آن زنجیره از ایده تا محصول عملی می‌شود و «علم نافع» که همان کاربردی شدن دانش و تبدیل علم به ثروت است محقق می‌شود.

سرپرست دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم از افزایش فروش شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری کشور خبر داد و گفت: در سال گذشته میزان فروش این شرکت‌ها به بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان رسید.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، با صدور حکمی «میر محمدصالح راحمی» را به عنوان سرپرست دفتر برنامه، بودجه، تشکیلات و تحول اداری منصوب کرد.

در نشست تخصصی، دانشگاه اخلاق‌مدار، ساخت مقیاس اخلاق دانشجویی برای اولین بار در جهان مطرح شد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تاسیس معاونت فناوری در این وزارتخانه گام مهمی در راستای اقتصاد دانش‌بنیان است و به تحقق این مهم کمک شایانی می‌کند.

RSS Error: WP HTTP Error: cURL error 28: Connection timed out after 10001 milliseconds